Gry ze stareńkiego Atari trafiają na Xboxa One

Kłócimy się o klatki na sekundę czy ilość pikseli na ekranie, a tymczasem my sami lub nasi rodzice zagrywali się namiętnie w coś, co dla niewprawnego oka wygląda jak sterta wielkich pikseli. Teraz możemy sprawdzić co w tych grach było takiego magicznego.

W Sklepie Windows pojawiły się dwie gry dla konsoli Xbox One. Obie nazywają się Atari Flashback Classics, a różnią się „tylko” swoją zawartością. Są to bowiem dwa zestawy gier z Atari 2600, oferując nam w sumie sto najlepszych produkcji na tę, delikatnie rzecz ujmując, archaiczną już platformę. Jedyne, co w nich zmodyfikowano, to zgodność z rozdzielczością 1080p.

Każdy z zestawów kosztuje 19,99 dolara (zestawy jeszcze nie trafiły do polskiej wersji Sklepu, więc nie przeliczamy na złotówki) i znajdziemy w nich takie tytuły, jak Asteroids, Haunted House czy Centipede. Jeżeli gra obsługiwała zabawę wieloosobową, to również ich wersje na Xbox One ją obsługują, choć tylko lokalnie na dwa pady, bez sieciowego trybu.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.