Holograficzny telewizor od Samsunga

Samsung odważnie szuka sposobów, na zmianę designu telewizora i technologii wyświetlania obrazu. Oprócz kombinowania z giętkim ekranem, producent ma w zanadrzu jeszcze jedno, być może przełomowe, rozwiązanie.

Jak dobrze wiemy technologia 3D w telewizorach okazała się porażką. Samsung uważa, że problem z tradycyjnym trójwymiarowym obrazem leży w okularach i ograniczoną liczbą punktów widzenia. Efekt paralaksy, który powstaje na takich ekranach wywołuje u widza zmęczenie z powodu małej różnicy między poszczególnymi planami obrazu.

W przyznanym patencie Samsung opisuje nową technologię, w której dzięki laserowym źródłom światła i kamerze śledzącej wzrok użytkownika trójwymiarowy obraz pojawiłby się w odległości przed telewizorem, na wzór hologramu. Taki efekt nie wymagałby użycia okularów, więc rozwiązanie byłoby mniej męczące dla oczu.

Pytanie tylko jak z jakością holograficznego obrazu i produkcją odpowiednich materiałów? Z takimi odpowiedziami musimy się wstrzymać do czasu stworzenia przez Samsunga działającego prototypu. Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle to nastąpi.

0
Źródło: sammobile.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.