Huawei: W ciągu dwóch lat pobijemy Apple

Huawei od ponad roku jest trzecim, największym na świecie producentem smartfonów. W trzecim kwartale br. zapewnił sobie 9,3% udziałów w rynku. Ale na tym wcale nie zamierza poprzestawać.

Richard Yu, prezes grupy biznesowej Huawei, zdradził plany firmy na najbliższe dwa lata:

– „Zamierzamy pokonać Apple krok po kroku, innowacją za innowacją. Możliwości jest bardzo dużo. Sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość, rozszerzona rzeczywistość. To jak z prowadzeniem samochodu – za każdym zakrętem istnieje szansa, że wyprzedzisz konkurencję.”

Śmiałe słowa? Yu przypomniał też sytuację sprzed czterech lat:

– „Kiedy cztery lata temu ogłosiliśmy, że zaczniemy sprzedawać smartfony, ludzie mówili nam, że oszaleliśmy. Kiedy ogłosiliśmy, że planujemy sprzedać 100 milionów smartfonów, powiedzieli nam to samo”.

By osiągnąć swój cel Huawei musiałby osiągnąć więcej niż 12,5% udziału w globalnej sprzedaży smartfonów – tyle bowiem aktualnie posiada Apple. Dużo trudniej byłoby zdetronizować Samsunga, który od kilku lat jest liderem w zestawieniu – jego smartfony stanowią 20% udziałów w rynku.

0
Źródło: IBTIMES.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.