Illusio: Większe piersi dzięki rozszerzonej rzeczywistości

Przed operacją powiększającą piersi, kobiecie pokazuje się różnego rodzaju implanty i fotografie pacjentek o zbliżonych rozmiarach biustu. Metoda ta nie zawsze okazuje się satysfakcjonująca.

Często w grach RPG mamy możliwość kształtowania ciała naszego bohatera za pomocą suwaków – regulujemy wzrost, mięśnie, rozstaw oczu itp. Aplikacja Illusio działa w podobny sposób, ale ogranicza się póki co jedynie do korygowania rozmiarów kobiecych piersi.

Oprogramowanie wykorzystuje kamerę ze smartfona lub tabletu oraz rozszerzoną rzeczywistość. Pacjentka widzi obraz swojego ciała połączony z wirtualnymi piersiami na ekranie telewizora podłączonego do jednego z w/w urządzeń. Te zaś obsługuje lekarz, który w trakcie konsultacji zmienia kształt biustu według sugestii pacjentki. Interfejs jak widzicie jest bardzo prosty i opiera się w całości na suwakach.

Pacjentka może się obracać i przyglądać efektowi w czasie rzeczywistym, co powinno pomóc jej w podjęciu właściwej decyzji. W trakcie badania kobieta nie musi się do końca rozbierać – wystarczy, że na wysokości biustu przyłoży specjalny kartonik-marker.

Aplikacja zbiera dofinansowanie na Kickstarterze. W przyszłości twórcy planują stworzenie podobnego oprogramowania do innych zabiegów chirurgii plastycznej – odsysania tłuszczu czy korekty nosa.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.