IMAX chce stworzyć „wyższą jakość VR”

IMAX nie jest jedyną firmą z szeroko pojętej branży filmowej, która zainteresowała się wirtualną rzeczywistością a jej przedstawiciele muszą mieć wyjątkowy dar przekonywania skoro udało inwestorzy "lekką ręką" wyłożyli 50 milionów dolarów na rozwój IMAX-ów.

Ok, ale co IMAX właściwie chce zrobić z taką kwotą i czemu o tym piszemy? Firma chce stworzyć co najmniej 25 doświadczeń „premium VR” – część z nich ma pojawić się w istniejących już kinach IMAX, a część przeznaczona będzie dla nowych placówek o roboczej nazwie IMAX VR.

Oczywiście nie mamy zielonego pojęcia co tak naprawdę oznacza „premium VR”, jednak rozumiemy ten tok rozumowania: skoro VR w obecnej postaci jest aż tak niedoskonałe i wymaga dużej mocy obliczeniowej (przez co mało kto może pozwolić sobie na zakup Oculusa/Vive’a) to ktoś kto zapewni nam wyższą jakość VR i bardziej komfortowe warunki zarobi na tym bardzo dużo pieniędzy. No i mamy nadzieję, że przy okazji tej inwestycji powstanie kilka nowych, ciekawych rozwiązań, które będą mogli zaimplementować do siebie domowi użytkownicy VR.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.