Już nie będzie komputerów z Windows 7 i Windows 8.1

Planujesz kupić komputer z Windows 7 lub Windows 8.1? Spiesz się. Microsoft bowiem zakończył sprzedaż tych systemów producentom komputerów, a to oznacza, że nowe na półkach sklepowych się już nie pojawią.

Tak jak zapowiadano, Microsoft zakończył sprzedaż systemów Windows 7 i Windows 8.1 swoim partnerom sprzętowym. Od tej pory, jeżeli zechcą oni sprzedawać swoje komputery z Windows, będą musieli je oferować z najnowszą wersją tego systemu operacyjnego. To z kolei oznacza, że jeżeli chcesz kupić z jakiegoś względu komputer ze starszą wersją Okienek, to musisz się spieszyć dopóki nie znikną ostatnie sztuki z magazynów.

Koniec sprzedaży nie oznacza jednak końca wsparcia technicznego. Użytkownicy Windows Vista są nim objęci do kwietnia przyszłego roku, użytkownicy Windows 7 do stycznia 2020 roku, a Windows 8.1 do 2023 roku.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.