Kiedy Apple pokaże następcę taniego iPhone’a SE?

Osoby, które miały nadzieję, że iPhone SE doczeka się niedługo następcy mogą na razie porzucić swoje nadzieje. Apple ponoć nie chce odwracać uwagi swoich klientów od iPhone'a 7.

Owiany wieloma plotkami i legendami iPhone SE w końcu pojawił się na rynku w marcu w swojej 4-calowej znakomitości. Telefon, mimo iż mniejszy, odziedziczył wiele od swoich starszych braci, w tym szczotkowane aluminium, iOS czy trzy wersje kolorystyczne. Był nie tylko mniejszy, ale i tańszy od „zwykłych” iPhone’ów.

iPhone SE okazał się sukcesem, ale na razie nie może doczekać się następcy. Co więcej, ten się nie pojawi w przewidywalnej przyszłości, jak przewiduje Ming-Chi Kuo, renomowany analityk, który uważa też, że brak iPhone’a SE2 to jedna z przyczyn spadającej sprzedaży telefonów Apple’a

Jednak, jak tłumaczy Kuo, strategią Apple’a jest na chwilę obecną koncentrowanie się na iPhone 7 i 7 Plus, by te modele jak najlepiej się sprzedały. iPhone SE z pewnością zmniejszyłby jeszcze bardziej sprzedaż wyżej wymienionych, a tego Apple z przyczyn wizerunkowych nie chce.

0
Źródło: AppleInsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.