Koła do rowerów, których nie da się przedziurawić

Wyobraź sobie oponę rowerową, której nie trzeba nigdy pompować. Oponę, która bez problemu zniesie najechanie na szkło czy gwóźdź, której nie da się tak po prostu przebić. Takie opony już istnieją i można je będzie niedługo kupić.

Nexo to opona rowerowa, która nie potrzebuje powietrza – wykonana jest ze specjalnego rodzaju polimeru, który zachowuje kształt i sprężystość sam z siebie. Pomysł nie jest nowy – tego typu opony już od lat stosuje się w niektórych samochodach i pojazdach (np. budowlanych), ale w przypadku rowerów to prawdziwa rewolucja!

Opony Nexo są bowiem nie tylko wygodne w użytkowaniu i odporne na uszkodzenia, ale na dodatek trwałe – wersja przeznaczona dla tradycyjnych rowerowych felg wytrzyma przejazd 5000 km, natomiast wersja opon wymienianych wraz z całym kołem nawet więcej – 8000 km. I jeszcze drobiazg – jak deklarują twórcy opony, materiał, z którego jest wykonana, dobrze poddaje się recyklingowi.

Jak się domyślacie, zbiórka na serwisie Kicstarter, mająca na celu zebranie funduszy na uruchomienie produkcji opony, już jest sukcesem. A trwać będzie jeszcze przez 23 dni.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.