Koniec z przekłamanymi screenshotami z gier na Steamie

Materiały promocyjne z gier są często podkręcane, by oczarować gracza stroną wizualną. Na Steamie nie brakuje tytułów, których galerie przepełnione są grafikami koncepcyjnymi nie mającego z rzeczywistą rozgrywką nic wspólnego. Valve postanowił ukrócić ten proceder.

Świadomi gracze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że screenshoty (a raczej w tym przypadku bullshoty) nie zawsze odpowiadają prawdzie. Ale w przypadku nieznanych gier i osób sugerujących się wyłącznie grafikami znajdującymi się w galerii produktu nie jest to takie oczywiste. By zapobiec rozczarowaniom Valve postanowiło zmienić regulamin swojego sklepu.

Po aktualizacji „Discovery Update 2.0” developerzy będą zobligowani do tego, by usunąć z galerii swoich gier wszystkie podkręcone screenshoty i grafiki koncepcyjne. Na karcie produktu znaleźć mają się wyłącznie rzeczywiste ujęcia z gier. Dla przykładu Valve zaktualizowało już galerię gry Dota 2 – nie znajdziemy już w niej chociażby ilustracji bohaterów.

Nie wiadomo jedynie jak nowy regulamin będzie egzekwowany. W każdym razie jest to zmiana korzystna dla graczy, którzy rzadziej będą nacinać się na „podrasowane” zrzuty ekranu.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.