Koszmar Samsunga, znowu musi wycofać miliony eksplodujących produktów

Najpierw Galaxy Note7, a teraz... pralki.

Po tym, jak w sumie 730 pralek Samsunga eksplodowało, co doprowadziło dziewięć osób do szpitala, Samsung zdecydował się wycofać z amerykańskiego rynku 2,8 miliona pralek wyprodukowanych w latach 2011-2016. Zarówno ze sklepu, jak i tych już sprzedanych klientom.

Pralki te, jak się okazało, zostały źle zaprojektowane i nie wytrzymują sił odśrodkowych, które same generują. Innymi słowy, pralki te dokonują dość widowiskowego samobójstwa podczas prania.

To oznacza, że z rynku musi zniknąć 34 modele pralek. Problem dotyczy tych urządzeń, do których pranie wkładamy od góry sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych.

Osoby, które pralki już posiadają, nie muszą ich oddawać. Samsung oferuje darmową ich naprawę w domu klienta i wymianę źle zaprojektowanego elementu na wzmocniony, który ma dobrze zabezpieczyć urządzenie. Poszkodowani klienci mogą też liczyć na bony rabatowe.

Jesteśmy świadomi informacji związanych z wycofaniem niektórych modeli pralek ładowanych od góry i sprzedawanych na rynkach północnoamerykańskich. Możemy potwierdzić, że ten problem w żadnym wypadku nie dotyczy modeli sprzedawanych poza krajami Ameryki Północnej, w tym modeli sprzedawanych w Polsce — twierdzi Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsunga.