Kultowy skuter Vespy powróci w wersji elektrycznej!

Elektryczne skutery nie są żadną nowością, jednak jeśli nie interesujecie się tą gałęzią jednośladów zbyt uważnie z pewnością nie jesteście w stanie wymienić z pamięci ani jednego modelu elektrycznego skutera, prawda? Za to skutery Vespy kojarzycie z pewnością doskonale.

Oto Vespa Elettrica, czyli kultowy skuter w wersji z silnikiem elektrycznym. Włoski producent jednośladów nie chce na razie zdradzać zbyt wielu szczegółów. Jedyne co wiemy, to to, że pojazd zadebiutuje na rynku w drugiej połowie 2017 roku i zaoferuje swoim użytkownikom „innowacyjne rozwiązania dotyczące łączności z pojazdem”. O co chodzi z tymi innowacyjnymi rozwiązaniami? Nie wiadomo. Możemy jedynie zgadywać, że Vespa stworzy na przykład aplikację na smartfony dzięki której otrzymamy dostęp do niektórych funkcji i informacji na temat naszego elektrycznego skutera o klasycznych kształtach.

Ceny też nie znamy, ale biorąc pod uwagę, że jest to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna linia skutera na świecie, to… jego elektryczna wersja z pewnością nie będzie tania.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.