Linq – headset do rozszerzonej rzeczywistości

Gogle HoloLens nakładają wirtualne obiekty na rzeczywiste otoczenie, ale Stereolabs - twórcy headsetu Linq- uważają, że ich produkt w lepszy sposób zatrze granice między światem realnym, a wirtualnym.

Linq to headset AR, który wyposażony został w autorską kamerę 3D. Dzięki niej potrafi skanować przestrzeń w czasie rzeczywistym rozpoznając obiekty i ludzi z odległości 20 metrów. Konsumencka wersja urządzenia będzie ponadto urządzeniem samodzielnym -na jej pokładzie znajdziemy procesor, układ graficzny i baterię. Gogle działają pod kontrolą własnego systemu, ale twórcy twierdzą, że każdy developer, który potrafi tworzyć oprogramowanie na Unity lub Unrealu, bez problemu napisze program czy grę na Linqa.

W porównaniu do HoloLensów, Linq oferuje znacznie większy kąt widzenia oraz możliwość korzystania także na zewnątrz budynków. Możliwości gogli prezentuje powyższe demo.

A co z ceną urządzenia? Stereloabs zapewnia, że będzie odpowiadała ona cenie konsoli do grania, a więc znacznie poniżej 1000 dolarów i powyżej 100 dolarów. Pod tym względem Linq wydaje się również atrakcyjniejszy od HoloLensów wycenionych na 3000 USD. Developerska wersja gogli ma trafić na rynek na początku przyszłego roku, konsumencka wersja zaś pojawić ma się w późniejszym terminie.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.