Microsoft „rozczarowany” postawą Google’a

Pamiętacie wczorajszą awanturę o ujawnienie przez Google'a szczegółów na temat krytycznej usterki w Windows 10? Microsoft zajął stanowisko w tej sprawie. I nietrudno się domyślić jego reakcji.

Google odkrył usterkę w zabezpieczeniach Windows 10 i dał Microsoftowi raptem dziesięć dni na jej załatanie. Gdy ta po takim czasie nie została załatana, firma opublikowała jej szczegóły, narażając miliony użytkowników Windows 10 na poważne niebezpieczeństwo. Wina za ten stan rzeczy, rzecz jasna, leży po obu stronach. Microsoft dostarczył wadliwy produkt, a Google zwiększył znaczenie tej wady.

Terry Myerson z Microsoftu co prawda nie zwraca się do Google’a wprost, ale „zauważa”, że Microsoft jest jedną z bardzo nielicznych firm, która jest w stanie w bardzo krótkim czasie dostarczyć wszystkim zainteresowanym aktualizacje oprogramowania usuwające wykryte usterki. To wydaje się być oczywistym przytykiem w stronę przeróżnych podwersji producenckich Androida, które aktualizacji, w tym łatek bezpieczeństwa, nie otrzymują wcale.

Dodał też, że łatka usuwająca problem będzie gotowa na ósmego listopada, wtedy też zostanie umieszczona w usłudze Windows Update.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.