Na Touchbarze w nowym MacBooku Pro zagrasz w… Dooma!

Widzieliśmy już gry uruchamiane na oscyloskopach, pralkach i zegarkach. A co powiecie na Dooma uruchomionego na belce dotykowej w nowym MacBooku Pro?

Side note, as ridiculous (ly amazing) as Doom is running on the Touch Bar is… the HUD is equally great pic.twitter.com/RFwq7nJ7ae

— Adam Bell (@b3ll) November 20, 2016

Adam Bell, człowiek odpowiedzialny za to całe zamieszanie jest z zawodu twórcą aplikacji dla systemu iOS, zakładamy więc, że modyfikacja kodu gry nie zajęła mu zbyt wiele czasu. A co konkretnie zrobił? Bell „przeniósł” sobie cały HUD w grze Doom na belkę dotykową, która jest jednocześnie ekranem w nowym modelu MacBooka Pro.

Ale powyższy pomysł musiał mieć zbyt dużo sensu, żeby dobrze klikać się w mediach społecznościowych, więc Bell postanowił, że wyświetli całą grę na nowym pasku dotykowym Apple’a. Rozdzielczość 2170 x 60 px jest oczywiście bezsensowna, jeśli chodzi o granie w jakąkolwiek grę (no chyba, że ktoś napisałby dedykowanego pod ten konkretny sprzęt sidescrollera), ale Doom uruchomiony w tym trybie wygląda na tyle absurdalnie, żeby zapewnić autorowi pięć minut internetowej sławy. Gratulujemy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.