Na Touchbarze w nowym MacBooku Pro zagrasz w… Dooma!

Widzieliśmy już gry uruchamiane na oscyloskopach, pralkach i zegarkach. A co powiecie na Dooma uruchomionego na belce dotykowej w nowym MacBooku Pro?

Side note, as ridiculous (ly amazing) as Doom is running on the Touch Bar is… the HUD is equally great pic.twitter.com/RFwq7nJ7ae

— Adam Bell (@b3ll) November 20, 2016

Adam Bell, człowiek odpowiedzialny za to całe zamieszanie jest z zawodu twórcą aplikacji dla systemu iOS, zakładamy więc, że modyfikacja kodu gry nie zajęła mu zbyt wiele czasu. A co konkretnie zrobił? Bell „przeniósł” sobie cały HUD w grze Doom na belkę dotykową, która jest jednocześnie ekranem w nowym modelu MacBooka Pro.

Ale powyższy pomysł musiał mieć zbyt dużo sensu, żeby dobrze klikać się w mediach społecznościowych, więc Bell postanowił, że wyświetli całą grę na nowym pasku dotykowym Apple’a. Rozdzielczość 2170 x 60 px jest oczywiście bezsensowna, jeśli chodzi o granie w jakąkolwiek grę (no chyba, że ktoś napisałby dedykowanego pod ten konkretny sprzęt sidescrollera), ale Doom uruchomiony w tym trybie wygląda na tyle absurdalnie, żeby zapewnić autorowi pięć minut internetowej sławy. Gratulujemy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.