Nowa siedziba Apple rośnie w oczach [wideo]

Z daleka kampus Apple przypomina UFO. Budowa nowej siedziby firmy rozpoczęła się w 2013 roku i wszystko wskazuje na to, że może zostać ukończona w roku 2017. Będzie to jeden z najciekawszych kompleksów technologicznych.

Najnowsze nagranie z budowy z perspektywy drona ukazuje postęp prac i jednocześnie skalę zaawansowania całego projektu. Apple nie spocznie tylko na jednym budynku. Oprócz biur dla pracowników znajdą się tu różnej maści pomieszczenia socjalne, SPA, centrum fitness, restauracje, parking na 20 000 miejsc oraz podziemne audytorium dla tysiąca pracowników.

Konstrukcja będzie samowystarczalna pod kątem zapotrzebowania energetycznego. Solarne panele, które pokryją dach kompleksu wygenerują 16 megawatów energii. Dzięki przeszklonym ścianom zewnętrznym i terenom zielonym, które zajmą 80% powierzchni kompleksu, pracownicy będą mogli cieszyć się także ładnymi widokami natury.

0
Źródło: Techtimes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.