Nowoczesny telewizor, ale w stylu retro

Japońska firma Doshisha zaprezentowała nowy model telewizora, który... zdecydowanie na taki nowy nie wygląda. Ciekawe, czy tego typu moda trafi również na polskie półki sklepowe.

Nowy telewizor firmy Doshisha wygląda jak żywcem przeniesiony z lat 60-tych czy 70-tych ubiegłego stulecia. Duże, pękate pudło, drewniana obudowa stojąca na czterech nóżkach, analogowe pokrętła i przełączniki. Tak naprawdę jednak w jego wnętrzu kryje się całkowicie nowoczesny sprzęt – 20-calowy płaski telewizor LCD, wyposażony w komplet złączy takich jak HDMI, A/V, USB czy nawet port Ethernet. Ma nawet cyfrowe wyjście audio i oczywiście pilota, w razie gdyby komuś nie chciało się zmieniać kanałów w tradycyjny, obowiązujący przed 40-0ma laty sposób…

A po co w takim razie takie wielkie, grube pudło, skoro sam telewizor tak naprawdę jest płaski? Projektanci umieścili za nim całkiem pokaźny, stylowy schowek, w którym możemy przechowywać – w zależności od gustów i potrzeb – kolekcję płyt DVD czy podręczy zestaw kieliszków wraz z paroma butelkami wina. Generalnie wszystko, co ma szerokość mniejszą niż około 25 cm.

Nie znamy jeszcze ceny tego telewizora – ma wejść do sprzedaży dopiero w połowie listopada.

0
Źródło: doshisha.co.jp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.