Nowy iPhone ze szklaną obudową?

Do zapowiedzi iPhone'a 8 pozostało jeszcze dużo czasu. Jak każdy flagowiec Apple'a, tak i ten generuje przed premierą dużo plotek. Jeden z analityków agencji KGI Securities podzielił się ciekawymi informacjami.

Według Ming-Chi Kuo Apple zrobi wiele w kontekście zmiany designu urządzenia. Oprócz ekranu pozbawionego ramek mamy liczyć na nową technologię bezprzewodowego ładowania, która nie będzie wymagała umieszczania smartfona bezpośrednio na ładowarce, ale w jej bliskim otoczeniu. By to osiągnąć Kuo uważa, że łatwiej będzie to osiągnąć wykorzystując szklaną obudowę iPhone’a niż metalową.

Co ciekawe w lipcu 2014 roku Apple rzeczywiście opatentowało technologię „ulepszonej, szklanej struktury przeznaczonej dla urządzeń elektronicznych”. Kilka niezależnych źródeł na początku 2016 roku wspominało o tym, że Foxconn testuje bezprzewodowe moduły ładowania dla iPhone’ów i że Apple szeroko bada możliwości technologii bezprzewodowego ładowania.

Prawdopodobnie będziemy musieli długo czekać na zweryfikowanie tych informacji. Jeśli Apple podtrzyma tradycję, kolejny iPhone zostanie zaprezentowany dopiero we wrześniu 2017 roku.

0
Źródło: Macrumors.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.