Nvidia zaprezentowała rekordowe wyniki finansowe

Na rynku kart graficznych teoretycznie panuje konkurencja, ale w praktyce "zielony" producent ma ogromną przewagę nad konkurencją.

Nvidia ma powody do zadowolenia i dumy – najnowsze wyniki finansowe z trzeciego kwartału roku 2017 (tak, przyszłego) są naprawdę imponujące. Chodzi oczywiście o tzw. rok fiskalny, w którym trzeci kwartał 2017 zakończył się niedawno – 30 października 2016 roku.

Najważniejszą pozycją w portfolio firmy pozostają produkty dla graczy, które dały przychód na poziomie ponad 1,2 mln dolarów. To ogromny wzrost zarówno w porównaniu do analogicznego kwartału w poprzednim roku, jak i do kwartału poprzedniego. Inne działy nie są może już tak istotne w przychodzie całościowym, ale warto zauważyć, że każdy z nich (oprócz OEM) przyniósł również wzrost przychodów, zazwyczaj równie spektakularny co w dziale „Gaming”.

Zysk netto firmy w trzecim kwartale to aż 542 mln dolarów – ponad dwa razy więcej niż w kwartale poprzednim (261 mln) czy w analogicznym kwartale roku poprzedniego (246 mln).

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.