Powstaje mobilne MMO w świecie Final Fantasy

Square Enix, wydawca odpowiedzialny chociażby za Final Fantasy XV rozpoczął współpracę ze studiem MZ (Machine Zone Games), dzięki której powstanie mobilna gra MMO, której akcja przeniesie nas do świata znanego z Final Fantasy XV.

Mobilna gra zostanie w pełni stworzona przez studio MZ i czerpać będzie garściami z nadchodzącej części Final Fantasy – mówimy tu o tych samych postaciach, historii, czy nawet ścieżce dźwiękowej. Data premiery nie została jeszcze podana i coś nam mówi, że produkcji tej możemy się spodziewać najwcześniej w przyszłym roku.

Machine Zone Games mają na swoim koncie takie produkcje jak: Game of War – Fire Age, czy Mobile Strike (to ta gra, którą reklamuje Arnold Schwarzenegger), które zajmują wysokie pozycje w rankingu popularnych gier mobilnych, zarówno na Androidzie, jak i na iOS.

Ciekawe tylko, jak seria Final Fantasy sprawdzi się w roli mobilnej gry MMO, która – chociażby przez same ograniczenia smartfonów – nie może być zbyt skomplikowana. No i prawie na pewno oferować będzie mikropłatności, które jak wiadomo rzadko kiedy wpływają pozytywnie na samą rozgrywkę.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.