Przeglądarka Firefox 50 już dostępna!

Jest szybsza.

Premiera wersji 50 została nieco opóźniona, dzięki czemu programiści Mozilli mieli czas, żeby poprawić moduł SDK odpowiedzialny za dodatki do Firefoxa (add-ony), który jeszcze kilka tygodni temu strasznie spowalniał start przeglądarki.

Dzisiaj ten problem już nie występuje, a biorąc pod uwagę to, że Mozilla skupiła się na przyspieszaniu swojej przeglądarki, wszyscy powinni być zadowoleni. W porównaniu do poprzedniej wersji, najnowszy Firefox uruchamia się nawet o 65% szybciej (dużo zależy od tego z ilu dodatków korzysta użytkownik – im więcej, tym przeglądarka uruchamia się wolniej).

W wersji 50 pojawiła się również… natywna obsługa emotikonek (co w dzisiejszych czasach widocznie jest bardzo ważną sprawą), poprawiono moduł przeszukiwania zawartości stron internetowych oraz dodano opcję przełączania się pomiędzy kartami za pomocą skrótu klawiszowego CTRL + TAB, nowe opcje pojawiły się również w menu Preferencji oraz dopracowano pozostałe elementy menu. Najnowszą wersję Firefoxa znajdziecie tutaj.