Przeglądarka Firefox 50 już dostępna!

To już kolejna okrągła "rocznica" przeglądarki Mozilli. Od dzisiaj Firefox dostępny jest w wersji oznaczonej numerem 50. Jakie nowości czekają na użytkowników przeglądarki?

Premiera wersji 50 została nieco opóźniona, dzięki czemu programiści Mozilli mieli czas, żeby poprawić moduł SDK odpowiedzialny za dodatki do Firefoxa (add-ony), który jeszcze kilka tygodni temu strasznie spowalniał start przeglądarki.

Dzisiaj ten problem już nie występuje, a biorąc pod uwagę to, że Mozilla skupiła się na przyspieszaniu swojej przeglądarki, wszyscy powinni być zadowoleni. W porównaniu do poprzedniej wersji, najnowszy Firefox uruchamia się nawet o 65% szybciej (dużo zależy od tego z ilu dodatków korzysta użytkownik – im więcej, tym przeglądarka uruchamia się wolniej).

W wersji 50 pojawiła się również… natywna obsługa emotikonek (co w dzisiejszych czasach widocznie jest bardzo ważną sprawą), poprawiono moduł przeszukiwania zawartości stron internetowych oraz dodano opcję przełączania się pomiędzy kartami za pomocą skrótu klawiszowego CTRL + TAB, nowe opcje pojawiły się również w menu Preferencji oraz dopracowano pozostałe elementy menu. Najnowszą wersję Firefoxa znajdziecie tutaj.

0
Źródło: Mozilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.