Przeglądarka Vivaldi potrafi sterować żarówkami Hue

Zapalanie światła w domu dotykając fizycznego przełącznika jest już passe. Od dzisiaj możecie to robić nie wstając od komputera. O ile korzystacie z przeglądarki Vivaldi.

W najnowszej wersji przeglądarki Vivaldi, oznaczonej numerem 1,5 jej twórcy dodali obsługę inteligentnych żarówek Philips Hue. Jeśli posiadacie takowe w domu, możecie połączyć je z przeglądarką Vivaldi i sprawić, że inteligentne żarówki w waszym mieszkaniu lub domu zmienią kolor oświetlenia na taki, który komponował się będzie z tłem strony internetowej, którą aktualnie wyświetlacie na komputerze.

Brzmi jak niepotrzebny bajer? Oczywiście, że tak. Jednak Jon von Tetzchner, CEO Vivaldi wierzy, że użytkownicy przeglądarki Vivaldi to ludzie, którzy lubią elastyczne rozwiązania, które mogą dostosować do swoich potrzeb. -Wyobraźcie sobie świat, w którym o nowym mailu lub powiadomieniu informuje was żarówka – mówi Tetzchner. I rzeczywiście taka wizja wydaje się być atrakcyjna. O ile za pomocą skrótu klawiszowego takie powiadomienia „na żarówce” dałoby się wyłączyć równie szybko, jak je aktywować.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.