PS4 Pro debiutuje dziś na rynku

Dziś na świecie oraz w polskich sklepach debiutuje nowa wersja konsoli PS4. Mocniejszy model jest kompatybilny ze wszystkimi grami wydanymi do tej pory na PS4, lecz oferuje lepszą jakość obrazu.

Osiem rdzeni Jaguar taktowanych zegarem o częstotliwości 2,1 GHz, 36 jednostek obliczeniowych Radeon GCN (911 Mhz) i 8 GB pamięci RAM DDR5 o przepustowości 218 GB/s powodują, że konsola PS4 Pro jest niemal dwukrotnie mocniejsza od podstawowej wersji konsoli Sony.

Użytkownicy mogą liczyć na 1TB dysk twardy, wsparcie funkcji HDR oraz obsługę gier w rozdzielczości 4K. Konsola jest kompatybilna ze wszystkimi grami wydanymi do tej pory na PS4, ale tryb 4K i lepsze efekty wizualne będą dostępne tylko na tytułach, do których producenci wypuścili aktualizację. Na ten moment jest to około 30 gier (lista pod TYM linkiem). Wszystkie gry natomiast, które miały swoją premierę po październiku br. muszą obsługiwać nowe funkcje konsoli w dniu ich premiery.

Osoby, które nie mają telewizora 4K mogą także korzystać z konsoli PS4 Pro. Wówczas gry przystosowane do pracy w wyższej rozdzielczości będą mogły działać płynniej lub wyświetlać większą liczbę szczegółów.

Cena PS4 Pro w Polsce wynosi około 1800 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.