Rozwiązanie Tesli zasila całą wyspę

Życie na wyspie nie jest łatwe. Jednym z problemów są kosztowne źródła energii, które uzależnione są najczęściej od zewnętrznych dostaw paliwa. Tesla i SolarCity sprawili, że życie mieszkańców wyspy T'au stało się prostsze.

Firma Elona Muska w ciągu roku wybudowała na wyspie T’au leżącej w archipelagu amerykańskich wysp Samoa solarną farmę złożoną z 5328 paneli fotowoltaicznych i 60 PowerPacków Tesli. Inwestycja o mocy 1,4 MW jest w stanie niemal w 100% sprostać zapotrzebowaniom wszystkich 600 mieszkańców wyspy. Dzięki PowerPackom infrastruktura jest w stanie zmagazynować 6 MWh energii. Chociaż na wyspie T’au zawsze świeci słońce, mieszkańcy nie muszą się obawiać utraty prądu w przypadku pogodowych anomalii. Farma jest w stanie dostarczyć energii na 3 dni do przodu.

Do tej pory mieszkańcy T’au korzystali z drogich, głośnych i zanieczyszczających środowisko generatorów prądu napędzanych silnikami Diesla. Dzięki Tesli zaoszczędzą ponad 414 tysięcy litrów oleju napędowego rocznie i będą się mogli cieszyć czystszym powietrzem. Firma Elona Muska z kolei zyska kolejne doświadczenie w budowie samowystarczalnych rozwiązań energetycznych.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.