Samsung Electronics podzieli się na dwie firmy?

Według niepotwierdzonych informacji firma Samsung Electronics rozważa restrukturyzację, która polegałaby na podziale firmy. Zarząd ma ogłosić swoją decyzję już jutro.

Fundusz hedgingowy o nazwie Elliott Management naciska na Samsung Electronics by firma podzieliła się na dwa celem zwiększenia swoich zysków. Największy producent telefonów komórkowych na świecie miałby wydzielić część operacyjną i tą odpowiedzialną za działania biznesowe. Fundusz naciska też na specjalną dywidendę w wysokości 26 miliardów dolarów i domaga się zapewnienia zwrotu co najmniej 75 proc. cash flow inwestorom.

Jak zauważa agencja Reuters, źródło powyższych informacji, podział Samsung Electronics zapewniłby założycielskiej rodzinie Lee wzmocnienie kontroli nad zasobami firmy, w tym działu urządzeń mobilnych. Firma miałaby się też pozbyć działu komputerów osobistych, który miałby zostać sprzedany firmie Lenovo.

Przedstawiciele rodziny Lee i Samsunga odmawiają komentarza i sugerują oczekiwanie na jutrzejsze oświadczenie ze strony zarządu firmy.

0
Źródło: Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.