Samsung przejmuje Harmana za 8 mld dolarów

Koreański producent sprzętów elektronicznych szuka nowych obszarów wzrostu. Dzięki przejęciu Harman International Industries, Samsung nie tylko stanie się właścicielem ponad 20 marek audio (m.in. Harman Kardon, JBL, Becker, BSS). Zyska także grono specjalistów, którzy pomogą w projektowaniu lepszych rozwiązań audio do własnych produktów m.in. smartfonów i telewizorów.

Chociaż Harman kojarzy nam się głównie z rozwiązaniami audio, to firma prowadzi także działalność związaną z branżą motoryzacyjną. 65% przychodów producenta pochodzi właśnie ze sprzedaży systemów telematycznych, informacyjno-multimedialnych, czy ochrony przed cyberzagrożeniami w samochodach. Takie systemy implementowane są chociażby w nowych samochodach Tesli, Mercedesa, Bentleya, Jaguara, Porshe czy Audi. Dzięki przejęciu, Samsung zwiększy swoją pozycję nie tylko w sektorze audio, ale także motoryzacyjnym.

To także świetna wiadomość dla fanów smartfonów tej marki. Niewykluczone, że kolejne flagowce będą mogły cieszyć się najlepszą z możliwych jakością dźwięku, sygnowaną przez znane marki. Transakcja opiewająca na kwotę 8 miliardów dolarów zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2017 roku. Będzie to największa do tej pory zagraniczna akwizycja producenta.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.