Samsung sporo ci zapłaci za aplikację na system Tizen

Samsung od lat stara się rozwinąć swój własny system operacyjny i nawet nieźle mu się to udaje. Tizen wykorzystywany jest w telewizorach i zegarkach tej marki, natomiast w przypadku smartfonów sprawa nie jest już taka prosta. Brakuje właśnie aplikacji.

To, że Samsung jeszcze mocniej zainteresował się rozwojem własnego systemu operacyjnego, paradoksalnie zawdzięczamy zapewne firmie… Google. Amerykanie w ostatnich miesiąca mocno promują bowiem własne telefony, które z marginalnej ciekawostki dla smartfonowych freaków stały się – w postaci modeli Pixel i Pixel XL – jednymi z najlepszych urządzeń tego typu, jakie są dostępne na rynku. Zwłaszcza, że zabrakło na nim modelu Note 7…

Inna sprawa, że Tizen w przypadku smartfonów rzeczywiście nie cieszy się zbytnią popularnością, a jedną z przyczyn może być właśnie ograniczona liczba aplikacji. Dlatego Samsung rozpoczął przedsięwzięcie o nazwie „Tizen Mobile App Incentive Program” w ramach którego, jak sama nazwa wskazuje, chce wynagradzać twórców aplikacji przygotowywanych właśnie na mobilną wersję Tizena i smartfony Samsung Z1, Z2 i Z3.

Wynagrodzenie będzie całkiem konkretne: suma wszystkich nagród to 9 milionów dolarów, zaś twórcy aplikacji, które znajdą się wśród 100 najlepszych – i to każdego miesiąca! – mogą liczyć na uzyskanie kwoty 10 tysięcy dolarów. Okres trwania promocji to luty–październik przyszłego roku.

0
Źródło: tizenstore.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.