Sieć BBC chce stworzyć „radiowego Netflixa”

Brytyjska Korporacja Nadawcza (BBC) to jedna z najstarszych sieci radiowych na świecie. Jej władze chcą, aby audycje radiowe produkowane przez stację dostępne były dla słuchaczy z całego świata, na podobnej zasadzie, jak treści oferowane przez serwis Netflix.

Dyrektor generalny BBC, Tony Hall chce stworzyć „Netflixa dla słowa mówionego”. Hall uważa, że BBC produkuje najlepsze audycje radiowe na Świecie i szkoda byłoby nie rozszerzyć dostępu do nich przy pomocy nowych technologii.

Kilka miesięcy temu BBC udostępniło swój internetowy odtwarzacz iPlayer Radio słuchaczom poza granicami Wielkiej Brytanii. Jak rozumiemy, to właśnie na tej usłudze opierać się ma „radiowy Netflix” BBC, w którym po uiszczeniu stosownej opłaty słuchacze otrzymaliby dostęp do audycji informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych.

Plan ten dopiero raczkuje i jak na razie korporacja nie ujawniła żadnych, nawet najmniejszych szczegółów dotyczących swojego nowego rozwiązania. My tylko zastanawiamy się, czy rzeczywiście w czasach, w których w Sieci człowiek może znaleźć miliony darmowych podcastów na każdy temat, ktoś zechce płacić za dostęp do radiowych treści.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.