Składany wyświetlacz do smartfonów

Koncepcja składanych wyświetlaczy nie jest nowa - nad podobnym rozwiązaniem pracuje już Samsung. Ekran Japan Display może trafić jednak na rynek już w przyszłym roku.

Współczesne smartfony swoimi rozmiarami niekiedy przypominają mniejsze tablety. Ale granica między tymi urządzeniami jeszcze się nie zatarła. Japan Display – japoński producent mobilnych ekranów – rozpoczął już współpracę z „nieujawnionym chińskim producentem smartfonów”. Owocem wspólnych działań ma być smartfon, który rozkłada się jak książka i oferuje użytkownikowi dwa ekrany LCD, mogące wyświetlać dwa oddzielne obrazy (np. przeglądarkę internetową i notatnik) lub jeden wspólny, przedzielony czarną ramką (fot. powyżej).

Telefon ma zadebiutować na rynku latem przyszłego roku i jeśli rzeczywiście tak się stanie, to może okazać się jednym z bardziej interesujących urządzeń mobilnych ostatnich lat. A przynajmniej najbardziej innowacyjnym.

0
Źródło: Asia.nikkei.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.