Smartfony z Androidem to już niemal 88% rynku

Androidowi oprzeć mógłby się tylko iOS, ale z roku na rok na świecie sprzedaje się coraz mniej smartfonów Apple'a. Najgorzej radzą sobie jednak pozostałe systemy operacyjne takie jak Windows Phone czy BlackBerry.

Firma analityczna Strategy Analytics jak co kwartał przygotowała zestawienie podsumowujące sytuację mobilnych systemów operacyjnych. Z raportu wynika, że Android przejął 87,5% rynku, czyli dokładnie 3,4% więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Wzrost znaczenia Androida odbył się kosztem mniejszego udziału iOS (12,1%) – według analityków był to skutek słabego zainteresowania iPhone’ami w Afryce i Chinach.

Pozostałe systemy operacyjne mają już znaczenie marginalne – BlackBerry OS, Windows Phone czy Tizen stanowią w sumie zaledwie 0,3% rynku, choć jeszcze przed rokiem znajdowały się na 2,3% smartfonów.

0
Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.