Snapchat z nową funkcjonalnością

Do tej pory snapchatowe filtry zmieniały tylko wygląd użytkowników - dodawały maski, zabawne efekty i animacje. Najnowsza aktualizacja przynosi jednak ciekawą zmianę.

Snapchat wzbogacił się właśnie o funkcję tzw. World Lenses. Jest to nic innego, jak tylko możliwość zastosowania specjalnych filtrów na kamerce prezentującej otoczenie. Do tej pory snapchatowe efekty działały wyłącznie po rozpoznaniu twarzy użytkowników.

World Lenses to zbiór zupełnie nowych animacji. Na razie jest ich tylko siedem, ale znajdziemy tu m.in. efekt zorzy polarnej, padającego śniegu, fruwających w powietrzu serduszek i włączonej latarki. Aktualizacja pojawiła się już na iOS, wkrótce powinniśmy zobaczyć ją na Androidzie.

Snapchat ewidentnie przymierza się do premiery swoich okularów Spectacles, które pozwolą na nagrywanie 10-sekundowych filmów i publikowanie ich bezpośrednio w aplikacji. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby miały one także wspomniane wyżej efekty AR.

0
Źródło: mobilesyrup.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.