Snapdragon 830 pozwoli na jeszcze szybsze ładowanie!

Snapdragon 830 to nowy topowy układ firmy Qualcomm, następca Snapdragona 820 i 821. Pierwszych smartfonów z tym chipem spodziewamy się na początku 2017 roku.

O nowym układzie Qualcomma wiemy na razie niewiele, ale jedna jego cecha jest już znana – Snapdragon 830 wyposażony będzie w najnowszą, czwartą już generację technologii Quick Charge, która umożliwi jeszcze szybsze ładowanie smartfonów – nawet z mocą 28 W.

Według informacji, które pojawiły się w sieci, Quick Charge 4.0 obsługiwać będzie między innymi ładowanie w konfiguracjach 5V/4,7A~5,6A oraz 9V/4A, ale to nie wszystko. Dzięki technologii INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage) szybkość ładowania będzie dostosowana do pojemności akumulatora (zyskają na tym te o większej pojemności), ale przy równoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu temperatury, tak by nie dopuścić do jego przegrzania.

Pierwszych smartfonów ze Snapdragonem 830 możemy się spodziewać już na początku 2017 roku, a ich prawdziwy „wysyp” nastąpi prawdopodobnie tuż przed targami MWC 2017.

0
Źródło: fudzilla.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.