Solarne dachy Tesli mają kosztować mniej niż zwykłe dachówki!

W ubiegłym miesiącu Elon Musk przedstawił światu swoją najnowszą inwestycję. Solarne dachy pozwolą wytworzyć energię elektryczną dla domu, nie wyróżniając się pod kątem designu od tradycyjnych dachówek. Ile jednak będą kosztować?

Do tej pory cena solarnego dachu pozostawała tajemnicą. Teraz Elon Musk zdradził nieco więcej informacji. Według niego zakup i montaż solarnego dachu nie będzie kosztował więcej niż pokrycie dachu zwyczajnymi dachówkami. Co ważniejsze jednak, jest to wyliczenie nie biorące pod uwagę oszczędności wynikających z wytwarzania energii:

Elektryczność to tylko bonus. Więc podstawowa propozycja brzmi: Czy chciałbyś dach, który wygląda lepiej niż normalny, jest dwukrotnie bardziej wytrzymały, kosztuje mniej i przy okazji wytwarza prąd? Czemu miałbyś szukać innej propozycji? – powiedział Musk.

Póki nie padną jednak żadne rzeczywiste kwoty, do takich optymistycznych reklam powinniśmy podchodzić z dużym dystansem.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.