Sony PS4 Pro w niektórych grach wolniejsze od PS4?

Z testów Playstation 4 Pro, które przeprowadził portal DigitalFoundry wynika, że nowa konsola Sony nie radzi sobie z niektórymi grami. Co więcej - te same tytuły, oczywiście z mniejszą ilością efektów specjalnych i na mniejszej rozdzielczości, działają o wiele lepiej na podstawowej wersji PS4.

Problem dotyczy takich tytułów jak Watch Dogs 2, Skyrim, The Last of Us czy Mantis Burn Racing. Do tego na przykład w Deus Ex: Mankind Divided obie konsole tracą płynność renderowania, ale w różnych scenach.

Czym spowodowane są problemy z Playstation 4 Pro? Chodzi oczywiście o to, że nowa konsola Sony renderuje obraz w większej rozdzielczości w porównaniu do zwykłej PS4, a w grach na wersję PRO dodano trochę więcej „efektów specjalnych” (chodzi na przykład o wyższą jakość renderowanych cieni, czy dodatkowe efekty oświetlenia).

Wygląda jednak na to, że przez te nowe „ulepszenia” konsola PRO ma zbyt małą moc obliczeniową, żeby poradzić sobie ze stałym (i płynnym) renderowaniem gier. Być może jest to tylko kwestia optymalizacji samego oprogramowania (czyli w tym przypadku gier) i za kilka tygodni twórcy wymienionych wyżej gier wydadzą odpowiednie łatki.

Do tego czasu jednak Sony może mieć poważny problem. Gracze, którzy kupią nową wersję PS4 z pewnością nie będą zadowoleni w zetknięciu z „klatkowaniem”, czy screen-tearingiem podczas grania w swoje ulubione tytuły.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.