Tak miał wyglądać telefon od Della

Do Internetu wyciekły projekty koncepcyjne telefonu marki Dell, który najprawdopodobniej już nie pojawi się na rynku. Trzeba przyznać, że z wyglądu prezentuje się intrygująco.

Telefon Della miał pracować pod kontrolą mobilnego procesora Intela zbudowanego w architekturze x86 co było najprawdopodobniej jedną z przyczyn anulowania tego projektu. Intel ogłosił niedawno, że rezygnuje z produkcji i rozwoju swoich najbardziej energooszczędnych, nadających się do ultraprzenośnych urządzeń procesorów. Nawet gdyby Dell chciał zaryzykować swój powrót na rynek i to na dodatek z urządzeniem z Windows 10 na pokładzie, to i tak straciłby kluczowego kontrahenta do realizacji swojej wizji.

Windows 10 na razie nie doczekał się telefonu z procesorem Intela na pokładzie. Co więcej, zainteresowanie tym systemem przez producentów telefonów jest nikłe, a sam Microsoft nie zamierza produkować smartfonów z tym systemem operacyjnym, przynajmniej na razie.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.