Te soczewki zmienią Twojego smartfona w mikroskop

Włoski producent Smart Micro Optics w maju br. przeprowadził na Kickstarterze kampanię, która zakończyła się sukcesem. Dzięki dofinansowaniu produkcji udało się teraz wprowadzić na rynek zestaw soczewek do smartfonów dla fanów makrofotografii.

W skład zestawu Blips wchodzą dwie miniaturowe soczewki. Jedna umożliwia dziesięciokrotne powiększenie, przez co przyda się wszystkim fanom makrofotografii, druga z kolei umożliwia aż stukrotne powiększenie z odległości 6mm, co pozwoli odkryć szczegóły mikroświata.

Soczewki są nie tylko bardzo cienkie (0,5 i 1,2 mm grubości), ale przede wszystkim niezwykle łatwe w montażu. Adapter przylega do smartfona jak naklejka, ale zamiast kleju wykorzystuje siły elektrostatyczne.

Za podstawowy zestaw, w skład którego wchodzą wspomniane soczewki i 2 gąbki ułatwiające wykonywanie zdjęć z niewielkiej odległości zapłacimy 29,99 USD. Zestawy z własnym źródłem światła, statywem i slajdami na próbki zaczynają się od ceny 69,99 USD. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie producenta.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.