To już koniec Wii U

W zbliżający się piątek (4 listopada br.) Nintendo zamknie produkcję swojej ostatniej konsoli stacjonarnej. Wii U nie wytrzymało nawet czterech lat na rynku...

Nintendo Wii U zadebiutowało na rynku 18 listopada 2012 roku. Urządzenie wyróżniało się specjalnym kontrolerem, GamePadem, który oprócz standardowych przycisków i gałek analogowych, posiadał także wbudowany 6,2-calowy ekran dotykowy. Na konsolę wydano 714 gier, z czego 282 pojawiło się wyłącznie na Wii U. Warto jednak dodać, że znaczna część gier była obsługiwana w ramach wstecznej kompatybilności z Nintendo Wii.

Niestety od samego początku Wii U nie radziła sobie dobrze. Konsola nie otrzymała na start żadnych bestsellerów, a developerzy niechętnie pracowali nad portami na to urządzenie. W efekcie Wii U nie miało szans z PS4 i Xbox One. Do 30 września sprzedano jedynie 13,36 milionów sztuk konsoli. Dla porównania poprzednik (Nintendo Wii) sprzedał się na świecie w 101 milionach egzemplarzy.

Według nieoficjalnych informacji japoński producent zdecydował się zakończyć produkcję konsoli.

Na pewno minie jeszcze trochę czasu zanim ostatnie sztuki Wii U znikną ze sklepowych półek. Fani Nintendo powinni mieć jednak na uwadze fakt, że w przyszłym roku na rynku ma pojawić się następca konsoli – Nintendo Switch.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.