Ukraińskie wojsko chce kupić hełmy z Microsoft HoloLens

Nowoczesne pole bitwy naszpikowane jest gadżetami. Weźmy chociażby Circular Review System (CRS), czyli hełm z wbudowanymi goglami Microsoftu, zaprezentowany przez ukraińską firmę Limpid Armor. CRS-em zainteresowane jest już ukraińskie wojsko.

CRS jest w stanie zapewnić dowódcy czołgu 360-stopniowe pole widzenia – jeśli na czołgu zainstalowane są oczywiście kamery. Dodatkowo dowódca z takim gadżetem na głowie miałby dostęp dosłownie do wszystkich kluczowych informacji potrzebnych na polu bitwy – stan techniczny swojej maszyny, status swojej załogi, odczyt z radaru, obraz z kamer podczerwieni, zaznaczone jednostki wroga – praktycznie wszystko to, co znacie z gier komputerowych.

Produktem Limpid Armor już teraz zainteresowani są ukraińscy wojskowi, którzy bardzo chętnie przetestowaliby nowy gadżet w praktyce. Jeśli chcielibyście śledzić dalsze losy tego urządzenia, chyba najprościej będzie zacząć obserwować oficjalną stronę Limpid Armor na Facebooku.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.