Vue – smart okulary, które nie rzucają się w oczy

Stylowe i funkcjonalne.

Od razu należy podkreślić, że Vue w porównaniu do Google Glass, nie posiadają wbudowanego ekranu, zatem nie spełniają tych samych funkcji. Mimo to, noszenie ich na głowie może przydać się w codziennym życiu.

Reklama

Vue oferują użytkownikowi tracker aktywności, lokalizator, notyfikacje ze smartfona przekazywane drogą wibracji, a także odtwarzacz muzyczny. W tym ostatnim przypadku, tak jak w okularach Google, dźwięk będzie transmitowany metodą przewodnictwa kostnego. Nie zabrakło także mikrofonu, dzięki któremu będziemy mogli wykonywać połączenia i używać komend głosowych. Dodatkowo w ramce okularów ukryto panel dotykowy, który powinien ułatwić sterowanie (np. przełączanie piosenek).

Nie sposób nie wspomnieć o doskonałym designie. Vue w niczym nie przypominają futurystycznego gadżetu. Można je wręcz pomylić z tradycyjnymi okularami. Do wyboru mamy ramki o różnych kolorach oraz szkła korygujące lub chroniące przed słońcem. Najtańsza wersja okularów kosztuje na Kickstarterze 159 USD. Gdy produkt zadebiutuje na rynku cena Vue ma wynosić 259 USD.