W Eve Online można już grać za darmo

No i stało się. Po 13 latach od swojej premiery, kosmiczne MMO kojarzone przede wszystkim z ogromnych bitew kosmicznych przeszło na darmowy model free2play.

Zmiana ta miała miejsce przy okazji premiery najnowszego dodatku: Eve Online: Ascension, w którym to też pojawił się bardzo dobry samouczek dla nowych graczy, którzy jeszcze nie mieli okazji zagrać w Eve. Wszyscy, którzy zdecydują się założyć darmowe konto otrzymają status „Alpha Clones”. Oznacza to, że ich postacie będą miały ograniczony dostęp do umiejętności dostępnych w grze oraz nie będą mogły pilotować wszystkich, dostępnych w Eve statków kosmicznych.

Żeby zmienić ten stan rzeczy należy oczywiście zapłacić abonament. Postacie graczy posiadających opłacone konta zmienią status na Omega Clones i otrzymają dostęp zarówno do wszystkich umiejętności, jak i uprawnienia do pilotowania wszystkich statków dostępnych w grze. Koszt abonamentu to na dzień dzisiejszy 10 dolarów miesięcznie (ok 40zł).

Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił w Eve, to najlepiej zacząć od wizyty na oficjalnej stronie gry.

Źródło: eveonline
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.