WhatsApp też chce sklonować Snapchata

Snapchat musi mieć w sobie coś specjalnego, skoro całkiem sporo twórców internetowych komunikatorów uparło się, żeby jak najbardziej upodobnić do niego swoje produkty. Tak, do grona naśladowców dołącza również WhatsApp.

Jak podaje portal Mashable, w komunikatorze WhatsApp już wkrótce pojawią się „fotohistorie”, czyli coś, co doskonale zna każdy użytkownik Snapchata – robimy fotkę (albo nagrywamy krótki film), dopisujemy do niej kilka zdań i gotowe, mamy krótką historyjkę obrazkową, którą możemy udostępnić naszym znajomym.

Podobna funkcjonalność pojawiła się niedawno w serwisie Instagram, który tak jak WhatsApp należy do facebookowego imperium Marka Zuckerberga. Przypomijmy, że Facebook próbował swojego czasu kupić Snapchata (co wyglądałoby o wiele lepiej, niż kopiowanie jego funkcjonalności), transakcja jednak nie doszła do skutku.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.