Wielka aktualizacja VLC

VLC to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych na rynku z uwagi na swoją uniwersalność i bezproblemowość. Wkrótce stanie się jeszcze lepszy.

Wersja testowa odtwarzacza VLC wkrótce będzie obsługiwać zdjęcia i filmy sferyczne. Nowa funkcja została opracowana wspólnie z firmą Giroptic, która zapewniła twórcom odtwarzacza materiały testowe, sprzęt i własną wiedzę.

Na początku obsługa filmów sferycznych trafi do aplikacji na macOS oraz do klasycznej aplikacji na Windows. Później, choć nie wiadomo kiedy, trafi ona również do nowocześniejszej wersji na aktualną wersję Windows, a także na Androida i iOS-a. Niestety, na razie nikt nie wspomina o wersji na Linuxa.

W przyszłym roku VLC ma też uzyskać zgodność z goglami do wirtualnej rzeczywistości, by pozwolić użytkownikom w przyjemniejszy sposób doświadczać treści sferycznych.

0
Źródło: VideoLAN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.