Wszystkie gry VR Ubisoftu będą cross-platformowe

Problem z sieciowymi grami rozgrywającymi się w trybie wirtualnej rzeczywistości jest jeden- często brakuje w nich graczy. Headsety VR w dalszym ciągu nie są zbyt popularne. Ubisoft wie jak rozwiązać ten problem.

Parę tygodni temu, gdy na rynku zadebiutowało Call of Duty: Inifite Warfare, gracze byli oburzeni decyzją Activision. Wydawca zdecydował bowiem, że osoby, które zakupiły grę przez sklep Windows 10 Store nie mogły grać z użytkownikami Steama. Wykluczenie w ramach tak naprawdę jednej platformy (PC) sprawiło, że gracze, którzy zakupili grę w sklepie Microsoftu nie mogli znaleźć wystarczającej liczby osób do gry wieloosobowej.

Dlatego właśnie francuski producent nie zamierza stawiać graczom ograniczeń. Wszystkie jego gry, które będą rozgrywały się w trybie VR: Star Trek: The Bridge Crew, Werewolves Within i Eagle Flight będą umożliwiały zabawę z graczami z innych platform. Bez względu na to, czy korzystacie z PS VR, Oculus Rifta czy HTC Vive w te tytuły pogracie razem. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że inni producenci i wydawcy pójdą tym samym krokiem.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.