Xiaomi Mi Note 2 wyprzedany w niecałą minutę

Dziś odbyła się w Chinach pierwsza "błyskawiczna wyprzedaż" (tzw flash sale) najnowszego smartfona od Xiaomi: Mi Note 2. Zainteresowanie klientów zapewne przerosło wszystkie możliwe oczekiwania, bowiem wszystkie dostępne egzemplarze rozeszły się na pniu w... 50 sekund.

Oczywiście w tym rekordzie tkwi parę haczyków. Xiaomi na przykład nie pierwszy raz startuje ze sprzedażą małej partii smartfonów, na które zapotrzebowanie jest o wiele większe niż liczba dostępnych egzemplarzy. Na pierwszy rzut oka wydaje się to nielogiczne, ale jeśli zastanowić się nad tym głębiej, człowiek zda sobie sprawę, że chiński producent jest w stanie dzięki tej metodzie maksymalnie zredukować koszty związane z magazynowaniem i wysyłką sprzętu.

Do tego, jeśli wszystkie dostępne modele jakiegokolwiek telefonu sprzedadzą się w niecałą minutę, to prasa sama z siebie zainteresuje się tym faktem, zapewniając tym samym producentowi darmowy marketing.

Sam telefon bardzo przypomina Galaxy Note7, z którym miał ambicję konkurować. Nawet jego wyświetlacz jest zakrzywiony… no i nie zabrakło inspiracji ze strony iPhone’a 7, która przełożyła się na czarną wersję kolorystyczną nowego smartfona Xiaomi.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.