YouTube VR już w Google Play, ale…

Nowa aplikacja Google sprawia, że oglądanie filmów z YouTube w trybie VR jest znacznie wygodniejsze. Ale póki co cieszyć się z niej mogą tylko użytkownicy Daydream View i smartfonów: Google Pixel oraz Pixel XL.

YouTube VR przenosi znany nam wszystkim interfejs do trójwymiarowego świata. Użytkownicy gogli VR (póki co jedynie Daydream View) mogą z pomocą aplikacji eksplorować wszystkie filmy z YouTube i oglądać je w trybie kinowym lub w trybie 360-stopni (w zależności od możliwości samego nagrania). Co ciekawe nie brakuje tu sekcji komentarzy, playlist czy historii oglądanych materiałów.

Wyszukiwanie filmów możliwe będzie również w trakcie oglądania filmów – zupełnie tak jak w tradycyjnej wersji serwisu. Aplikacja wspierać będzie także polecenia głosowe oraz dźwięk przestrzenny (w wybranych materiałach).

YouTube VR jest dostępny w Google Play, jednak aplikację pobiorą jedynie posiadacze smartfonów Google Pixel i Pixel L, które są aktualnie jedynymi urządzeniami kompatybilnymi z headsetem Daydream View.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.