Zobacz świetny zwiastun filmowej adaptacji Ghost in the Shell

Na podstawie fenomenalnej mangi Masamune Shirow wydanej w 1991 roku cztery lata później powstało anime Mamoru Oshiego, które do dziś jest jednym z najbardziej znanych dzieł japońskiej animacji na świecie. Cyberpunkowa opowieść 31 marca 2017 roku doczeka się filmowej adaptacji.

Akcja filmu rozgrywa się w niezbyt odległym świecie przyszłości, w którym życie ludzi zostało całkowicie skomputeryzowane. Główną bohaterką jest Major Motoko Kusanagi (w tej roli Scarlett Johansson) – dowódca tajnej sekcji 9, zajmującej się zwalczaniem przestępczości wykorzystującej najnowocześniejsze technologie. Kobieta jest cyborgiem – całe jej ciało, oprócz mózgu, zostało wykonane sztucznie. Dzięki temu jest ona zdolna do nadludzkiego wysiłku. Zarówno w mandze, jak i anime nie brakowało przede wszystkim filozoficznych rozważań dotyczących ludzkiej tożsamości i istnienia duszy.

Pierwszy, pełnometrażowy zwiastun pokazuje nam przede wszystkim świetnie oddaną scenografię cyberpunkowej Japonii i kilka scen walki. Miejmy nadzieję, że oprócz doskonałej oprawy wizualnej, film przekaże nam także te emocje, które przeżywaliśmy we wczesnych latach ’90.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.