„Wysokowydajny Internet to podstawowa usługa dla każdego z obywateli”

Kanadyjska Rada Radiofonii, Telewizji i Telekomunikacji ogłosiła, że szerokopasmowy Internet to usługa równie podstawowa, co bieżąca woda czy dostęp do elektryczności.

CRTC, a więc Kanadyjska Rada Radiofonii, Telewizji i Telekomunikacji chce poprawić stan infrastruktury sieciowej w tym kraju. Ogłosiła, że Internet szerokopasmowy jest teraz traktowany jako fundamentalna usługa telekomunikacyjna dla wszystkich Kanadyjczyków. W związku z tym wyznaczyła sobie pewne zadania i cele:

  • Łącza szerokopasmowe o minimalnej wydajności 50 megabitów na sekundę pobierania i 10 megabitów na sekundę wysyłania
  • Nielimitowane pakiety danych dla łącz szerokopasmowych
  • Najnowsze techniki dostępu bezprzewodowego mają być wykorzystywane nie tylko w domach i w firmach, ale również na drogach

Typowe kanadyjskie łącze szerokopasmowe w Kanadzie oferuje 13,8 Mb/s, a uznawane za wysokowydajne 62 Mb/s. 82 proc. Kanadyjczyków ma już dostęp do Internetu szerokopasmowego, jednak wiele gospodarstw na obszarach wiejskich nie ma nadal jakiegokolwiek dostępu do Sieci.

CRTC szacuje, że do 2021 roku zrealizuje swoje cele w 90 procentach, a pozostałe 10 procent osiągnie „w przeciągu 10 do 15 lat”.

0
Źródło: The Globe and Mail
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.