Amazon patentuje… latające magazyny!

Jeśli nadal nie wierzycie, że coraz szybciej postępująca automatyzacja zmieni Świat, jaki znamy, mamy dla was kolejny przykład. Firma Amazon chce magazynować oferowane przez siebie produkty w powietrzu.

Użytkownik serwisu Twitter, Zoe Leavitt dotarł wczoraj do wniosku patentowego złożonego przez firmę Amazon, w którym opisano zupełnie nowy rodzaj magazynu. Firma Amazon chce, aby część produktów przez nią oferowanych przechowywana była w ładowniach wielkich sterowców, które unosiłyby się na wysokości 13,7 kilometrów nad ziemią, „zaparkowane” na przykład nad większymi miastami.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownicy robiący zakupy w sklepie Amazon mogliby liczyć na błyskawiczną przesyłkę: po złożeniu zamówienia, ludzka obsługa takiej latającej platformy pakowałaby wybrane produkty na pokład mniejszego, latającego drona, który zlatywałby do kupującego z jego listą zakupów.

Nam się ten pomysł bardzo podoba i na pewno byłby bardzo widowiskowy. Ciekawe, czy Amazon rzeczywiście postanowi go zrealizować?

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.