Aplikacja Dropbox dla Xbox One już dostępna!

Użytkownicy konsoli Microsoftu od dziś korzystać mogą z aplikacji Dropbox na swojej konsoli. I zanim parskniecie śmiechem twierdząc, że możliwość synchronizacji i dostępu do plików w Chmurze jest bez zupełnie niepotrzebna na konsoli do grania, przeczytajcie poniższy tekst do końca.

Twórcy aplikacji Dropbox doskonale zdawali sobie sprawę, że wersja na konsole Xbox One musi wyróżniać się unikalną funkcjonalnością, żeby użytkownicy konsol chcieli z niej korzystać. Plan był całkiem prosty i sprowadzał się do tego, żeby wykorzystać Xboxa, jako urządzenie podłączone (najczęściej) do największego ekranu w mieszkaniu/domu użytkownika.

Dlatego też Dropbox dla Xboxa pozwoli na strumieniowanie plików wideo bezpośrednio z naszego katalogu w Chmurze. Jeśli plik dostępny będzie na urządzeniu podłączonym do tej samej sieci lokalnej, co nasza konsola, Dropbox dla Xboxa powinien poradzić sobie ze strumieniowaniem filmów w wysokiej rozdzielczości. Oprócz tego aplikacja Dropboxa umożliwi dostęp do danych w chmurze innym aplikacjom – twórcy Dropboxa wspominali m.in o odtwarzaczu multimedialnym VLC.

W prosty sposób będziecie też mogli udostępniać za pośrednictwem Dropboxa wszystkie zrzuty ekranu i materiały wideo nagrane na konsoli. Korzystanie z Dropboxa wymaga oczywiście założenia sobie konta w tej usłudze. Przyjemność ta jest całkowicie darmowa, jednak na darmowym koncie będziecie dość mocno ograniczeni małą przestrzenią dyskową.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.