Apple obiecuje nowe, lepsze desktopy

Komputery Mac nie sprzedają się tak wspaniale jak kiedyś i trudno się temu dziwić. Mac Pro i Mac Mini nie doczekały się żadnych zmian już od dwóch lat. Prezes Apple'a obiecuje jednak, że to się zmieni.

Mac Pro, Mac Mini, iMac… te poniekąd świetne swego czasu desktopy zaczynają już lekko trącić myszką. Apple nie uaktualnił ich konfiguracji czy konstrukcji w żaden istotny sposób od 2014 roku. Tim Cook zapewnia jednak, że Apple nadal uważa desktopy za ważny element swojej oferty.

Desktop ma dla nas znaczenie strategiczne. Jest wyjątkowy w porównaniu z notebookiem, bo może być znacznie wydajniejszy, mieć większy wyświetlacz, więcej pamięci, więcej portów. Więc istnieje wiele powodów, dla których desktop pozostaje ważny, a dla niektórych wręcz niezbędny. Aktualna generacja iMaków to najlepsze desktopy w naszej historii z ich pięknymi wyświetlaczami Retina 5K. Niektórzy dziennikarze zastanawiają się, czy jesteśmy nadal zaangażowani w desktopy. Jeżeli macie jakieś wątpliwości, odpowiadam jasno: planujemy wspaniałe desktopy. Nie musicie się o to martwić — oświadczył Tim Cook, prezes Apple’a.

Trzymamy za słowo.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.