Bill Gates da miliard dolarów na „zieloną” energię

Współzałożyciel Microsoftu zobowiązał się do zainwestowania miliarda dolarów w badania i opracowywanie technologii pozyskiwania "czystej" energii. W niedrogi sposób.

Potrzebujemy niedrogiej, pewnej energii, która nie emituje gazów cieplarnianych by zasilać naszą przyszłość. By ją otrzymać, potrzebujemy nowego modelu inwestowania w dobre pomysły i przenoszenia ich z laboratoriów na rynek — jak pisze Bill Gates na swoim blogu. Były prezes Microsoftu założył fundusz Breakthrough Energy Ventures, którego współinwestorami będą Mark Zuckerberg (prezes Facebooka) i Jeff Bezos (założyciel Amazonu).

Fundusz ma zająć się fundowaniem projektów, których celem jest redukcja zanieczyszczeń powodowanych przez przemysł elektryczny, budowlany, produkcyjny, transportowy i żywieniowy. Zamierza współpracować z innymi inwestorami, rządami oraz firmami prywatnymi.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.